Sayfalar

7 Ocak 2014 Salı

Bütünleşik Tasarım ve BIM Destekli Tasarım Programları (CAE)

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği İstanbul Temsilciliğinin düzenlediği 2013/14 eğitim seminerlerinden üçüncüsü Ocak ayında ve İTÜ TAŞKIŞLA MİMARLIK FAKÜLTESİ TAKSİM’de 109 Nolu Nezih Erdem toplantı salonunda  yapılacaktır. Yapılacak seminerin konusu;

 “Bütünleşik Tasarım ve BIM Destekli Tasarım Programları (CAE)” dır.

Katılım durumunuzu (216) 464 93 50 numaralı telefondan veya ttmd.istanbul@ttmd.org.tr e-posta adresinden, ilgili kişilere bildirmenizi rica ederiz.
  
Saygılarımızla,

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği
İstanbul Ofisi


Tarih                         : 11.01.2014 Cumartesi      
Saat                           : 10:30
Seminer Yeri      : İTÜ Taşkışla Mimarlık Fakültesi Taksim/ 109 nolu Nezih Erdem toplantı salonu
Konuşmacılar    : Sn. Prof.Dr. A.Zerrin YILMAZ, Sn. Boğaçhan Dündaralp, Sn.Süleyman AKIM, Sn. Ümit       BALABAN, Sn. Bülent AYDIN
                             
Konuşmacılar:

Prof. Dr. A. Zerrin YILMAZ
1979 yılından beri İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanıdır.  Fiziksel Çevre Kontrolü Birimi’nde görev yapmakta olan, 1983-1984 yılları arasında “Lawrence Berkeley Laboratory Passive Solar Group” ile çalışan ve 1993 yılından beri İTÜ de aynı birimde görevini profesör olarak sürdüren A. Zerrin Yılmaz’ın enerji etkin tasarım, bina fiziği, yeşil bina, bina enerji simülasyonu ve enerji modelleme, iklimsel konfor, binalarda güneş enerjisi kullanımı ve yoğuşma kontrolü konularında ulusal ve uluslar arası 100 den fazla yayını, ikisi halen devam etmekte olan ulusal ve uluslar arası araştırmaları, yürüttüğü yüksek lisans ve doktora tezleri ve bu alanlarda uygulamaları bulunmaktadır. Binalarda enerji verimliliği, yenilenebilir enerji teknolojilerinin kullanımı ve enerji etkin iyileştirme alanlarında iki AB projesi son araştırmaları arasındadır. Bu alandaki CITYNET AB projesi Avrupa Komisyonu tarafından star projeler arasına alınmıştır. Binalarda Enerji Performansı hesaplama yöntemi araştırmasında BEP-TR ulusal yönteminin Net Enerji İhtiyacının Hesaplanması modülünü Türkiye için geliştiren grubun koordinatörlüğünü yapmıştır.

 Boğaçhan DÜNDARALP
Archiprix (1997), Arkitera Genç Mimar Ödülü (2004), Ulusal Mimarlık Ödülü (2006) ve YEM (Yapı EndüstriMerkezi) Ödülü (2008) başta olmak üzere öğrencilik yıllarından başlayarak birçok mimari ödül kazandı. Londra-İstanbul mimarlık değişim programı için TheArchitectural Foundation (Londra) tarafından İstanbul’u temsil edecek üç genç  mimardan (emergingarchitect) biri olarak seçildi (2009). Türkiye’den pek çok ulusal yayında projeleri ve yazıları yayınlandı, bölüm editörlüğü yaptı. Çalışmalarından oluşan bir seçki ‘Genç çizgiler/Younglines’ adlı kitapta (2004), Londra Mimarlık Festivali kapsamında yayınlanan; İstanbul, Kent ve Mimarlık üzerine konuşmaları; “İstanbul Para-doxa” (2010) adlı kitapta yer aldı. XII. Ulusal mimarlık ödülleri ve sergisi (2010) seçici kurul (jüri)  üyeliği başta olmak üzere ulusal, profesyonel ve öğrenci yarışmalarında jüri üyeliklerinde bulundu. BAU ve İTU mimarlık fakültelerinde proje ve atölye yürütücülüğü yapmakta; alternatif eğitim ortamlarının oluşmasına katkıda bulunmaktadır. 

Süleyman AKIM
Galatasaray Mühendislikten  1979 yılında mezun oldu.  Aynı yıl Akım Mühendislik Firmasını kurdu.   Bir süre  Habaş Gaz Tesislerinde şantiye,  Santem ve  Bektaş Mimarlıkta Tasarım konularında deneyim kazandı.  1985 yılından itibaren AKIM Mühendislik  Proje ofisinde  yönetici olarak çalışmaktadır. 

Ümit BALABAN
YTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılında BIM teknolojileri üzerine çalışmaya başladı. Halen Yapı Proje Uygulama (YPU) firmasında BIM Yöneticisi olarak görevini sürdürmektedir. Üyesi olduğu MMO ve TTMD gibi yerel meslek örgütlerinde çeşitli BIM seminerleri ve yazılımlarına ait eğitimler vermeye devam etmektedir.

Bülent AYDIN
Mimar olan Bülent Aydın,  Steelife  Hafif Çelik firmasının genel müdürlüğünü yürütmektedir

Hiç yorum yok: